V Turecku se nachází víc antických památek než v samotném Řecku. Mešity, skalní města, paláce, krásná příroda, průzračná voda, jeskyně a další skvostná lákadla jsou mnohdy priortiní volbou dovolené. Jelikož výlety přes cestovní kanceláře vychází poměrně draze, doporučujeme si  na místě půjčit auto. Cena maléhéo auta pro 4 osoby se dá většinou usmlouvat na 30 euro za den, benzín vychází v přepočtu na 40 Kč/litr nebo nafta 37 Kč/ litr (přepočet je aktuální k sprnu 2011). Jaká místa tedy doporučujeme neopomenout navšívit? 

 

Vodopády Manavgat

Město Manavgat se nachází na půli cesty mezi turictickými městy Alanya a Antalye. Vodopády jsou jedněmi z nejznámějších vodopádů v celém Turecku a naleznete je 3 km od města Manavgat. Nejsou nikterak vysoké, nicméně průzračná ledová voda v kombinaci s přírodou ve vás zanechá příjemný zážitek. 

Historické město Side

Side se nachází jen pár kilometrů od vodopádů Manavgat a lze ho chatakterizovat jako velmi staré město s antickými památkami. Celé se nachází na poloostrově jehož dominantou je veliký římský amfiteátr z druhého století. Město nabízí nesčetný počet archeologických vykopávek a pozůstatků. 

 

Přehrada Oymapinar Dam

Zatopený kaňon nabízí skutečně skvostný pohled na smaragdovou vodu v přehradě v blízkosti města Oymapinar. Kolem přehrady je pouze jedna restaurace, jelikož přehrada neslouží ke koupání, ale pouze jako zdroj pitné vody, nebývá cestovními kancelářemi nabízeny, nicméně tento dokonale čistý gigant s krásnou přírodou kolem si jistě pozornost zaslouží. 

Aspendos

Antické ruiny, kterým vévodí amfiteátr najdete kousek od města Serik, opět mezi turistickými centry Alanya a Antalya. V minulosti toto město obývalo dvacet tisíc Římanů a razili se zde zlaté mince. V historickém divadle se nepravidelně konají divadelní představení dodnes. Mimo amfiteátru nabízí Aspendos spoustu historických skvostů z obodí kolem roku 500 př. n. l.

Přírodní oblast Kursunlu

40 km od Antalye se nachází přírodní rezervace Kursunlu. Rezervace nabízí malý a velký vodopád, spoustu živočichů - kraby, želvy, ještěrky, žáby, pavouky a v neposlední řadě krásné místo pro odpočinek v panenské přírodě. Vedou zde dvě cesty, kterými si můžete v klidu celý park projít. Místní sem často jezdí na piknik.  

 

Jeskyně Dim Magarasi

Dim Magarasi se nachází deset kilometrů od města Alanya a dostanete se tam za pár korun místním dolmušem (autobus). Kromě ochlazujícího zážitku, který jistě ve velkých vedrech oceníte vás čeká také 350 metrů dlouhá jeskyně, kde hraje místní pán na flétnu, což se dokonale rozléhá... Východ z Jeskyně doplňuje panoramatický výhled na moře v kombinaci s vysokými horami.