Ne nadarmo je Štrasburk zapsaná na seznamu UNESCO. Najdete zde tajemná zákoutí, stylové francouzské kavárny, krásné uličky a především z tohoto města sálá úžasná harmonie. Pokud si budete chtít město prohlédnout jako typický Francouz, doporučujeme pronajmout si kolo a projíždět se po všech krásách města. Ať už jedete na kole či jdete pěšky, uličkami se můžete procházet celý den a nudit se rozhodně nebudete. A co jsme stihli my za necelé čtyři hodiny návštěvy?

 

La Petite France

Barevné domy stojící okolo řeky, nespočet kaváren, barů a restaurací, mosty vedoucí přes řeku a večer krásně nasvícené domy s tajuplnou atmosférou. Ve výsledku to vypadá jako malé Benátky. Obdobná architektura skloubená s místní řekou a historickými stavbami se jen tak nevidí, rozhodně tuto destinaci, vzdálenou necelých sedm hodin od Prahy, doporučujeme. 

 

Katedrála Notre-Dame 

Má stejný název jako pařížský Notre Dame a je podobně úchvatná - římskokatolická katedrála ve francouzském Štrasburku (měří 142 metrů). Je jedním z nejlepších úkazů gotické architektury. Katedrála se nachází na typickém francouzkém náměstí se spoustou gift shopů a kavárnami. Měli jsme štěstí, jelikož zde zrovna vystupoval pouliční zpěvák s nádherným hlasem, což nám pozitivní zážitek z návštěvy tohoto hlavního města Alsaska ještě umocnilo. 

 

Místní kavárna, tramvaje a jazyk

Po odjezdu ze Švýcarska nám přidalo všude levně, byl by tedy hřích neochutnat typickou francouzskou palačinku a výbornou kávu. Místní kavárna nás sice trochu zklamala, jelikož palačinky nebyly vůbec sladké, nicméně dojem z návštěvy nám to ani trochu nezkazilo, káva byla naopak výborná. Co patří k věcem, které vás možná zaujmou jsou doslova "luxusní tramvaje". Tramvaj vypadá jako nafouknutá bublina a jezdí neuvěřitelně potichu. Neměli jsme bohužel čas se projet, ale moderního designu tohoto dopravního prostředku si prostě nelze nevšimnout. Ve Štrasburku se domluvíte francouzsky a někteří umí také německy, je to z důvodu bohaté historie, jednou město patřilo Francii jindy zase Německu. 

 

Autor: Simona Zábržová

 

La Petite France

La Petite France

La Petite France

Uličky ve Štrasburku

Všude přítomná kola

Katedrála Notre Dame

Notre Dame