Jak by ses charakterizovala? Co děláš?

Ve volném čase se věnuji sportu – běhám, plavu, bruslím. Musím si udržovat postavu. Pracovně se účastním různých akcí, večírků, a také chci jít na studium herectví.

 

Mimo jiné o tobě psali na Super.cz. Jak rozhovor vznikl?

Jednoho dne mi z redakce Super.cz zavolal redaktor David Zápal a zeptal se mě, jestli mu poskytnu rozhovor. Souhlasila jsem. Rozhovor byl zaměřený na mou práci (fotomodeling), moje zájmy a cíle. Rozhovorů bylo v poslední době více, zejména díky mé roli ve filmu Fotograf.

Věnuješ se výhradně fotomodelingu a herectví? Co tě na tom naplňuje?

Již jako malá holka jsem se chtěla věnovat fotomodelingu, ale postupem času jsem zjistila, že mnohem více mě zajímá herectví. Zatím jsem získala krátkou epizodní roli v úvodu filmu Fotograf s Karlem Rodenem, což beru jako další krok k úspěchu. Tahle práce – koníček mě naplňuje a snažím se tomu věnovat profesionálně. Je to velmi těžké, ale pokud se snažíte, myslím, že je šance uspět.

 

Jaké jsou tvé zkušenosti ve fotomodelingu?

Mám za sebou mnoho komerčních i nekomerčních zakázek, zúčastnila jsem se různých workshopů jako profesionální modelka pro začínající fotografy, také jsem fotila pro plakáty, kalendáře, časopisy, billboardy. Fotomodelingu se věnuji již 6 let a ráda vzpomínám na své první focení. Nevědela jsem, jak správně pózovat, jak se tvářit a hlavně jsem byla hodně stydlivá a nervozní. Nyní mi to nedělá problém a vše zvládám.

Co tě ve fotomodelingu naplňuje nejvíce?

Baví mě být pokaždé někdo jiný – sexy, nevinná, tajemná. Je to jako hrát ve filmu a pokaždé jinou roli. V herectví mám sice malé zkušností, ale určitě to tak funguje. Co se týká focení, vždy vznikne jiný styl fotografií, což mě na tom příjemně překvapuje. Je až neuvěřitelné, co vše dokáže změna účesu, jiný make-up, šaty. Myslím si o sobě, že jsem různorodá – měnící se chameleón, což je velké plus. (úsměv)

Lituješ některého svého životního kroku?

Nelituji ničeho. Jestli jsem někdy udělala špatné rozhodnutí, tak mě to alespoň ponaučilo a vím, že příště se rozhodu lépe.

 

Fotila jsi s kouzelníkem Richardem Nedvědem. Jak ses k tomuto focení dostala?

Richarda obdvuji pro jeho vtipnost a vystupování. Umí se prodat ve světe šoubyznysu. Je to skvělý a milý člověk, proto jsem ho oslovila. Focení vzniklo po vzájemné domluvě. Fotografoval nás můj dvorní fotograf Martin Hlaváč.

Co je pro tebe v životě nejdůležitější ?

Rodina a partner. Lidé, kteří mě podporují v tom, co dělám.

 

Jaké jsou tvé životní cíle?

Chtěla bych začít cestovat, získat nové pracovní zkušenosti. Své životní cíle si pomalu, ale jistě plním už teď.

Autor: Linda Tomsa Kalašová

Fotografie: soukromý archív Markéty Galuszkové

Článek byl vydán: červenec 2015