Pokud jste si mysleli, že vše, co se na akné prodává, i akné léčí, jste na omylu. Na našem trhu existuje množství produktů, které zaručují, že vás zbaví vyrážek a mastné pleti v průběhu týdne. Ale výsledek málokdo opravdu vidí. Spíše naopak. Pleť je po kúře vyčerpaná a akné se později vrátí v ještě horší podobě. Zapomeňte na experimenty a vyléčte akné jednou provždy. Jak? Odpověď je jednoduchá, pokud se chcete zbavit akné, nejdříve musíte vědět, jak vzniká.

 

Tajemství úspěšné léčby akné se skrývá v kožním mazu. Kožní maz vylučují mazové žlázy a slouží k promaštění pokožky. Bez něj by byla naše kůže suchá a neplnila by si svou ochrannou funkci. Mazové žlázy jsou však ovládány hormony, proto se jejich nerovnováhou nebo změnami může produkce a složení mazu vymknout kontrole. Nadměrné množství kožního mazu, tzv. hyperseborea, následně ústí do mastné pleti. Mastná pleť se automaticky nerovná akné, ale je jedním z faktorů, které se na něm podílejí. Tím druhým je změna hustoty a složení kožního mazu (dysseborea).

Maz se skládá z lipidů, vody, mastných kyselin, vitamínu E a skvalenu. Skvalen je tukovitá látka, která plní důležité funkce v buňkách. Působení hormonů přímo ovlivňuje složení kožního mazu a může například za snížené množství vitamínu E, nepoměr v mastných kyselinách nebo oxidaci skvalenu. To vše směřuje k tomu, že maz se stává hustším a ucpává póry, což vytváří ideální podmínky pro množení bakterií a vznik zánětů, které akné doprovázejí.

 

Efektivní léčba akné je založena na tom, že se aktivně pracuje s problémem, a tedy kožním mazem. Ať už jde o jeho množství nebo složení. Pokud se tedy rozhodnete sáhnout po produktu na akné, měl by korigovat tyto dva nedostatky a zajistit trvalou obnovu rovnováhy kožního mazu. Na stejném principu funguje i Sébium Global Cover.

 

Akné patří do rukou dermatologa, proto byste s jeho návštěvou neměli otálet. Zejména pokud bojujete s jeho zákeřnější formou. Dostatečně rychlé vyhledání pomoci léčbu nejen zkrátí, ale také předejde tomu, abyste museli zápasit s jizvičkami v budoucnosti. Nemluvě o psychické nepohodě, která jde s akné ruku v ruce.

 

Více se dozvíte na www.bioderma-cz.com.