Potápění v Chorvatsku si můžete užít různě

Dovolená u moře zaměřená na potápění nabízí hned několik možností, záleží na vašich schopnostech. Začátečníci, kteří to myslí s potápěním vážně, mohou využít profesionální kurzy nebo jen vyzkoušet některý z potápěcích výletů, kde Vám samozřejmě za poplatek půjčí i potřebné vybavení. Individuální potápění je tzv. na vlastní zodpovědnost a je třeba si vyřídit povolení.

Chortvatský vrak Baron Gautsch

Na Istrii na Vás čekají potopené vraky lodí

Pro ty, kdo přemýšlejí, kam na potápěcí dovolenou, aby to opravdu stálo za to, je jasnou odpovědí Istrie. Potopené vraky lodí, do kterých se můžete přímo podívat, je opravdu nezapomenutelný zážitek nejen pro nadšence do válečné historie. Obdivovat zde můžete nejen zachovalé vybavení, ale také jejich nové obyvatele v podobě nejrůznějších rybek, korálů, hvězdic ale také úhořů. Mezi nejznámější chorvatské vraky lodí patří Baron Gautsch potopené v roce 1914, který můžete vidět na jihozápadu Rovinje. Nebo vrak britské válečné lodi Coriolanus, který najdete západně od Novigradu a je oficiální kulturně historickou památkou.

Ostrov Pag nabízí komplexní služby nejen pro začátečníky v potápění

Ostrov Pag patřící do Severní Dalmácie uspokojí začátečníky i profesionální potápěče. Prozkoumávat zde můžete útesy, jeskyně, vraky lodí nebo vzácné naleziště antických amfor. Všechny zdejší školy potápění mají k dispozici na zapůjčení veškerou potřebnou výbavu a zároveň Vás přímo dopraví na ta správná místa, kde byste si ponor rozhodně neměli nechat ujít. Součástí nabídky je také ubytování přímo u moře.

Moře v Chorvatsku je průzračné

Národní parku Kornati – ponořte se do ráje

Všechny chorvatské národní parky ukazují to nejkrásnější z přírody nad i pod hladinou. Potápění je zde pouze pro profesionální nebo velmi zkušené, a to na vlastní riziko. Setkáte se zde s nejrůznější faunou a flórou, kterou jste dosud pouze obdivovali v přírodopisných dokumentech. Čekají tu na Vás chobotnice, humři, langusty a spoustu dalších pozoruhodných živočichů.

 

Potápění spojuje adrenalin, relaxaci a sport v jedno. Spolu s chorvatskými poklady je to ideální dovolená.