Na míru necestují jen bohatí zákazníci

Zástupci renomovaných cestovních kanceláří uvedli, že zájemců o individuální cesty výrazně přibylo. Požadují flexibilitu a odmítají pevně dané termíny. Děje se tak ze dvou hlavních důvodů. Cestování je v posledních letech trendy a movití klienti neváhají utratit spoustu peněz. Zároveň se výrazně rozšířila nabídka zemí, do kterých lze letět pravidelnou linkou z Prahy a ne jen charterem. Spousta dovolených na klíč se samozřejmě přesto odehrává v klasických destinacích.

Typickým příkladem je zákazník, který vyžaduje co nejluxusnější hotel v lokalitě, kde bude mít absolutní soukromí a nenarazí na žádného dalšího Čecha. Na druhou stranu však dovolená na klíč nemusí být drahá – ve finále může vyjít na ještě menší částku než ta „katalogová“. Vždy záleží na konkrétních požadavcích a dovednostech cestovní kanceláře.

Pojištění na zahraniční cesty by mělo být samozřejmostí

Ať už se však nakonec vydáte na dovolenou prostřednictvím cestovky, nebo po vlastní ose, nezapomeňte si sjednat pojištění na zahraniční cesty. Bez něj se vám může dovolená výrazně prodražit. Levné a přitom kvalitní balíčky nabízí například pojišťovna ERGO.

Za zvážení stojí také připojištění odpovědnosti. Češi tento typ pojištění spíše podceňují a spoléhají na štěstí. Jenomže stát se může cokoliv a náhrada škody způsobené třetí osobě se může vyšplhat velmi vysoko.