V takovém případě se vyplatí vozit sebou kapesní teleskopy. Máme na mysli dalekohledy, které pohodlně strčíte do kapsy a v okamžiku, kdy se budete chtít podívat do dáli nebo si něco přiblížit, jednoduše je vyndáte. Tento turistický pomocník má hned několik praktických vlastností, s nimiž vás podrobněji seznámíme.

Zvolte kapesní dalekohledy na cestování

Charakteristika těchto přístrojů je vzhledem k jejich užití poměrně snadná. Jak už prozrazuje sám název, jedná se o kapesní produkt, který je menších rozměrů a dostatečně skladný. Počítat určitě můžete s celkovou kompaktností, nízkou hmotností, ale zároveň s použitím kvalitních výrobních materiálů a jednoduchým ovládáním.

Malý dalekohled Omegon Opera 3x25

Zajímá-li vás, jaké zvětšení a průměr objektivu zvolit, přinášíme vám nejčastější parametry pro tyto dalekohledy.

  • Kapesní dalekohledy v provedení 8x25
  • Kapesní dalekohledy v provedení 8x26
  • Kapesní dalekohledy v provedení 10x25
  • Kapesní dalekohledy v provedení 10x26

Vybírat si samozřejmě můžete z odlišných značek, tvarů, velikostí, ale i barevných variant.

Jak si poradit s cestováním v noci?

Jestliže naši krásnou zemi s nadšením objevujete nejenom ve dne, ale také v noci, pak se vám hodí ještě jeden praktický prvek do batohu. Je jím noční vidění, ať už půjde o noční vidění Pulsar, binokulární noční vidění nebo monokulární noční vidění. V závislosti na použité technologii si vybere naprosto každý.

 

Spojení dalekohledu a nočního vidění vás nebude při pozorování měst, krajiny, zvířat a lidí v ničem omezovat. Navíc pořizovací náklady těchto produktů nejsou nikterak závratné.