Podle portálu Porovnej24.cz, který se zaměřuje na srovnání cen cestovního pojištění, patří Španělsko mezi desítku nejnavštěvovanějších zemí. Češi sem většinou míří za odpočinkem na pláži a za objevováním památek.

Tato místa si však také zamilujete – nejen díky jejich kráse, ale i menšímu množství turistů.

 

1.) Tarragona

Toužíte spatřit proslulou Gaudího architekturu, ale nechce se vám trávit celou dovolenou v rušné Barceloně? Pokud si chcete užít poklidnější destinaci, zvolte Tarragonu. Toto město se nachází přibližně hodinu cesty vlakem na jih od Barcelony a nabízí nespočet příležitostí k vyžití. Navštívit můžete velkolepé románské divadlo (Amphitheatre) i starobylý románský most Pont del Diable. Za návštěvu rovněž stojí gotická katedrála v centru města a samozřejmě nádherné pláže.

Tarragona vás okouzlí svou historickou atmosférou i příznivými cenami, které jsou podle portálu Numbeo.com přibližně o 9 % levnější, než v Barceloně.

Tip! Hledáte nejen levnou turistickou destinaci, ale rovněž levné cestovní pojištění? Na portálu Netfinance.cz sjednáte cestovní pojištění již od 11 Kč/den.

 

2.) Region Asturias

Jste-li milovníky divoké přírody, zamiřte na sever Španělska do regionu Asturias. Čeká na vás romantická scenérie sestávající z horských pohoří, mezi která jsou vklíněny malé vesničky, kde lidé žijí spjati s přírodou. Užijete si o horský trek v pohoří Picos de Euro, které je zároveň i národním parkem.

 

3.) Toledo

Ne všichni cestovatelé mířící do Madridu vědí o existenci Toleda, které dříve bylo hlavním městem. Na rozdíl od Madridu se může pochlubit starobylými památkami a poklidnější atmosférou. Cestovatelé bývají uchváceni starobylými uličkami a hrady, které vyprávějí o středověkých časech.

 

4.) Peňíscola

Chystáte se do Valencie? Pokud jste fanoušky Hry o trůny, nenechte si ujít návštěvu Peňíscoly, středověkého městečka vzdáleného asi 60 kilometrů od Valencie. V tomto městečku se natáčely scény do tohoto známého seriálu. A není divu, že filmaři zvolili právě toto místo – je to zřejmě díky jeho monumentálnímu hradu, romantické atsmoféře středověkých uliček a nádherně modrému moři s pohodovými plážemi.