Ostrov je opravdu malý, nabízí však toho tolik, že každý den můžete dělat něco jiného. Od procházek na útesu podél východního pobřeží Dingi Cliffs, vychutnávání si odpolední kávy v rušných úzkých uličkách hlavního města Vallety s výhledem na roztomilé pestrobarevné balkónky, až po potápění se v blízkosti Blue Grotto, jedné z nejkrásnějších mořských jeskyň, které vábí návštěvníky svým tyrkysově zbarveným mořem odrážející sluneční paprsky.

Nejmenší stát EU má díky svému umístění ve Středozemním moři příjemné klima, které slibuje slunce 300 dní v roce. Proto se sem vyplatí vyjet i mimo hlavní turistickou sezónu, kdy jsou zde opravdu vysoké teploty. Vyražte za památkami, přírodou a zlepšete svou angličtinu. Díky své společné historii s Británií má Malta, kromě řady roztomilých červených telefonních budek rozsetých po ostrově, angličtinu jako úřední jazyk. Je proto ideálním místem na výuku anglického jazyka, který můžete procvičovat nejen v hodinách, ale i v každodenních životních situacích.

 

Maltalingua je jednou z anglických jazykových škol, kde tak můžete učinit. Sídlí v krásné historické budově s bazénem na střeše, v jednom z nejmalebnějších měst StJulian’s. K moři jsou to přesně 3 minuty. Nachází se v blízkosti zátok Balluta Bay a Spinola Bay, která je typická kotvícími loďkami, které hrají v odstínech žluté a modré, dominantních barev Malty.

Standardní kurz sestává z 20 hodin týdně. Lekce probíhají v dopoledních hodinách, odpoledne proto máte dost času k prozkoumávání ostrova. Škola každý den organizuje aktivity pro studenty, při kterých poznávají Maltu a její krásy. Současně trénují své komunikační schopnosti. Každý den je pro Vás připravené něco nové, od návštěvy megalitických chrámových komplexů, po ochutnávání typické středomořské kuchyně.

 

Kdo rád po večerech vyráží “za písničkou” má velmi blízko proslule známou čtvrť Paceville, kde se to hemží kluby, restauracemi a bary. Žije to tady až do brzkých ranních hodin, na své si přijde každý. O víkendu pak můžete vyrazit načerpat energii do přilehlých ostrovů Gozo a Comino, které oplývají neposkvrněnou přírodou.

 

Na Maltu se dostanete nejlépe letecky. Přímé lety z Prahy, Bratislavy nebo Vídně jsou cenově dostupné, mimo hlavní sezónu jsou ceny téměř za hubičku.

 

Maltalingua

 

Je jedna z akreditovaných EAQUALS jazykových škol. V rámci prestižního certifikátu dosáhla 11 z 12 špičkových bodů kvality, v roce 2018 byla zvolená nejlepší jazykovou školou na Maltě, prostřednictvím rozsáhlého švýcarského výzkumu zpětných vazeb studentů. Lektoři jsou rodilí mluvčí, kteří pochází z celého světa a jsou povinni mít mezinárodně uznávanou kvalifikaci CELTA nebo DELTA.

 

Na výběr máte mezi standardním kurzem angličtiny pro všechny úrovně, intenzivním kurzem určeným pro všechny, kteří potřebují rychle zlepšit svou angličtinu, obchodní angličtinou či přípravném kurzu na zkoušku. Zaměřuje se také na nejmladší účastníky a rodiny s dětmi. Více o možnostech studia pro děti a mládež se můžete dozvědět zde.

Kurzy se odehrávají ve skupinách v malém počtu studentů. K dispozici je také možnost soukromých hodin, které probíhají pouze s lektorem. Účastníci aktivně používají anglický jazyk nejen během výuky, ale i mimo ni, ve svém volném čase. Před začátkem kurzu každý student absolvuje rozřazovací test, který pomůže k jeho správnému zařazení podle jazykové úrovně. Na konci kurzu získá certifikát o absolvování kurzu.

 

Škola pro studenty nabízí také ubytování. Mezi nejoblíbenější patří studentské apartmány, kde se můžete seznámit se studenty z celého světa. Apartmány jsou plně vybavené, s bezplatnou wifi a přípojkou k službě Netflix. Pro autentičtější zážitek umožňuje také ubytování v hostitelských rodinách, kde se student může lépe seznámit s maltskou kulturou.

 

Kontakt: www.maltalingua.cz

Maltalingua School of English - 2

Birkirkara Hill St. Julians STJ 1141,

Malta