Kdo nejčastěji sáhne po půjčce na cestování?

Pokud se domníváte, že drtivá většina Čechů využívá služeb jako je úvěr na letní radovánky není tomu tak. Pouze 1 % - 2 % si skutečně půjčí na pobyt v zahraničí. O koho se jedná? Nejčastěji to jsou mladí, nezajištění lidé do 26 let pouze se základním vzděláním. 

 

Drtivá většina občanů České republiky odsuzuje půjčky před dovolenou a nebo před vánocemi. Problémovou skupinou jsou ti, jejichž příjem není stálý a dostatečně stabilní. Nejčastěji jde o ty, kteří se nacházejí ve zkušební době a nebo pracují pouze brigádně jako výpomoc. Za těchto podmínek bývají v bankách odmítání a tudíž jim nezbývá nic jiného než nebankovní půjčky.

 

Výhody půjčky na dovolenou

Jaké jsou výhody půjček na dovolenou? Moc jich není, víceméně je jen jedna a to, že nebudete muset hradit celou částku ze své kapsy, ale to změní ihned jakmile dorazíte zpátky domů. 

Jste rozhodnuti, že přes to vlak nejede a že nutně musíte sehnat nějaký úvěr? Raději požádejte rodinu o pomoc, zda by vám pár tisícovek nepřispěla. Další možnou variantou může být bezúročná nebankovní půjčka, kterou splatíte ihned po návratu do rodné destinace.

 

Nevýhody půjček na dovolenou

Nevýhod je víc než dost:

  • Splácení se stejně nevyhnete
  • Zmíněná dovolená vás může finančně zatížit až na několik let
  • Ve výsledku přeplatíte nemalou sumu
  • Z dlouhodobého hlediska vám tato "výpomoc" nic nepřinese 
  • Pocit cestování na dluh opravdu není moc příjemný

Jak a kde za cestování ušetřit?

To, že nejste žádný milionář ještě neznamená, že byste se nemohli podívat k moři. Existují lidé, kteří se tam vydají jednou za tři roky, ale našetří si vše z vlastních úspor a ve výsledku si opravdu oddechnou.

Nákup zájezdu

Víte o tom, že díky nabídkám last minute a first minute můžete ušetřit až 70 % z původní ceny? První zmíněná varianta vyžaduje zabookování těsně před odletem, což je výhodné pro ty, kteří mohou volno čerpat kdykoli. Máte již několik měsíců dopředu naplánovanou dovolenou? Právě vy byste měli využít first minute nabídek, které jsou dostupné s velkým předstihem.

Nákup letenek

Dnes se dají letenky zakoupit online za bezkonkurenční ceny. Pokud budete souhlasit s případnými přestupy jde cena ještě níž. Doporučujeme vyzkoušet portál jménem kiwi.com.

Airbnb

Máte obavy z předražených hotelů, kde člověk akorát tak přibere několik kilo? Vyzkoušejte Airbnb. O co se jedná? Díky tomuto úspěšnému startupu se můžete ubytovat v bytech a domech běžných lidí za mnohem nižší ceny než poskytují běžné hotely. 

 

 

Cestování po Čechách a Moravě

Česká republika nabízí bezpočet přenádherných míst, kde můžete trávit volné chvíle se svou rodinou a nebo přáteli za zlomkovou cenu, tak proč si nezajet třeba na Moravu na skvělé víno a nebo do Čech na lázeňský pobyt.