Kompaktní pomoc při úrazech, alergiích nebo dezinfekce se může hodit každému. Obsah cestovní lékárničky se obvykle liší podle toho, kam se chystáte, na jak dlouho a podle dostupnosti zdravotní péče v dané zemi. Jako malý přehled uvádíme, co by měla základní výbava moderní cestovní lékárničky obsahovat:

  • teploměr
  • léky na bolest a horečku
  • dezinfekční přípravek
  • léky proti cestovní nevolnosti a průjmům
  • opalovací krém s vysokým faktorem
  • repelent a léky na ošetření po bodnutí hmyzem
  • pravidelně užívané léky

 

Lékárnička do terénu i pro rodinu

V internetové lékárně BENU je na výběr hned několik typů lékárniček. Můžete si vybrat, zda chcete verzi pro turisty, která je vhodná do terénu a díky suchému zapínání ji lze snadno připevnit k opasku nebo batohu. Nebo preferujete rodinnou verzi, kde najdete obsah pro první pomoci pro 10 osob. Jestli se chystáte vyrazit jen ve dvou, nejspíš vám bude stačit základní lékárnička, která obsahuje univerzální složení vhodná na ošetření nejrůznějších úrazů, se kterými se běžně setkáváte.

Náš tip: Pokud se chystáte např. na víkendový výlet s přáteli, možná oceníte cestovní lékárničku s náplní pro 15 osob.

 

Jak s cestovní lékárničkou zacházet?

Vždy si ověřte datum expirace jednotlivých léků a čtěte příbalové informace. Ubezpečte se, že lékárnička není vystavena přímému slunečnímu záření, je pokud možno v suchém prostředí a léky uschováte mimo dosah dětí. Mimo lékárničky na cesty také nezapomeňte na další ochranu svého zdraví jako jsou sluneční brýle, opalovací krém, pokrývku hlavy, moskytiéru a další. Pokud jedete do exotických oblastí, doporučujeme konzultovat konkrétní skladbu lékárničky se specialistou. Jako součást lékárničky na cesty si podle pokynů lékaře napište, na co který lék je a jak se užívá.

Náš tip: Zdůrazněte svému lékaři, že se možná budete pohybovat i v oblastech se špatnou dostupností odborné péče, kde vám často nic jiného než samoléčení nezbude.

cestovní lékárnička


Co se nejčastěji na dovolené řeší?

Někdy začínají potíže už v letadle. Může se zde projevit nevolnost, průjem a věnujte opatrnost také na studenému proudění vzduchu, abyste předešli kašli nebo rýmě. Dávejte pozor na sluníčko, zejména mezi 12-15 hodinou a používejte opalovací krémy s vysokým faktorem. V teplých destinacích turisty trápí obvykle hmyz, používejte vždy repelent.

 

Potřebuji se poradit

Pokud kupujete lékárničku na cesty poprvé, můžete využít internetovou lékárnu BENU, kde se pomocí online poradny můžete poradit přímo s lékárníkem. Zkušení odborníci jsou vám k dispozici denně od 9-17h.