Články - Auta a technika

DPF filtr za nízké ceny

DPF filtr za nízké ceny

Filtr pevných částic je nedílnou součástí jakéhokoliv vozu. Prvek, který se nachází u výfukového potrubí a plní roli čističe malých prachových částic vycházejících do ovzduší. Ty jsou zdraví škodlivé. DPF filtr, jak je tato komponenta obecně nazývána, má samozřejmě svoji omezenou životnost, stejně, jako většina automobilových součástek.

Klenot mezi SUV, Porsche Cayenne GTS 2015

Klenot mezi SUV, Porsche Cayenne GTS 2015

Porsche představilo Cayenne GTS v roce 2007, jako model, který je lehčí a aerodynamičtější oproti jiným SUV. Přestože není tak silný jako verze Cayenne Turbo, GTS své sliby splnilo a nabídlo mnohem lepší jízdní dynamiku, díky sportovnímu odpružení a celkové nižší pohotovostní hmotnosti.

Prodej luxusních vozů

Prodej luxusních vozů

Zcela výjímečná a mnohým jiná společnost PrivilegesServices s.r.o. spustila své webové stránky specializované na prodej luxusních vozidelza exkluzivních podmínek.

Asijský tygr útočí v podobě McLaren 625C

Asijský tygr útočí v podobě McLaren 625C

McLaren 650S byl představen v letošním roce na autosalonu v Ženevě, kdy se automobilka McLaren rozhodla nahradit čtyři roky starý model MP4-12C, který byl k dispozici jako kupé či roadster. Nový sportovní vůz od McLarenu dostal pořádný šmrnc v podobě 3,8 litrového motoru V-8 s dvojitým turbem. Přestože mu chybí pořádné ladění a elektrický motor, již v základu by měl být schopen ovládnout 640 koní a zkrotit 500 liber-stop točivého momentu, což z něj dělá rychlejší automobil, než je Ferrari či Lamborghini.

Aston Martin plánuje velké změny

Aston Martin plánuje velké změny

Společnost Aston Martin patří již dlouhá desetiletí k tradičním stálicím na trhu s hyper rychlými a luxusními vozy. Tento anglický dravý elegán je například tradiční zbraň stejně dravého, anglického elegána jménem James Bond a po celém světě je číslem jedna u mnoha bohatých podnikatelů.

Qoros 9: Vlajková loď velké neznámé

Qoros 9: Vlajková loď velké neznámé

Auta typu Hyundai, Nissan či Toyota zná notoricky snad každý. Jedná se o značky, které mají svá domovská centra v Asii, ale svou kvalitou si dobyly celý svět. Existují však automobilky, které kola svých prodejů teprve roztáčí a jednou z nich je i Qoros. Že jste o této značce nikdy neslyšeli? Není divu, tato automobilka prozatím operuje pouze na území své domoviny a to v Číně. Narazit však na ní můžete také na Slovensku, které jako jediná země světa, kromě Číny, Qorosy nabízí.

Nové Porsche Cayman GTS

Nové Porsche Cayman GTS

Autosalon v Pekingu se nám pomalu, ale jistě blíží a proto se značky předhánějí s odhalováním novinek, které se představí na tomto autosalónu plném luxusu a vůně benzínu.

Nové Mini

Nové Mini

Britská ikona spadající do koncernu bavorského výrobce BMW uvádí na český trh novou generaci legendárního Mini. Zákazníkům jsou prozatím nabízeny zážehové verze Mini Cooper a Mini Cooper S a také úsporný vznětový model Mini Cooper D. Cena začíná na 447 500 Kč.

BMW 2 Active Tourer

BMW 2 Active Tourer

Bavorská automobilka oficiálně představila novinku, která pro značku BMW znamená vstupenku do segmentu MPV. Nová karosářská varianta dvojky doplňuje v této nově představené třídě teprve nedávno uvedené BMW 2 Coupé.

BMW i8: futuristický dravec

BMW i8: futuristický dravec

Patříte-li k milovníkům čisté energie, jejíž spotřeba nezatěžuje životní prostředí a zároveň se na Vašem bankovním účtu pohybuje pár zbytečných milionů, které můžete investovat do nového automobilu, přinášíme Vám velmi zajímavou alternativu, jak toto všechno skloubit dohromady. Na mysli máme novinku od společnosti BMW, která svým vzhledem útočí na nejdivočejší futuristické představy o podobě automobilů v blízké budoucnosti.