Články - Cestování

Potápění kolem mysu Dobré naděje

Potápění kolem mysu Dobré naděje

Ani tentokrát Tomáš nezklamal! Rozhovor o potápění v oblasti mysu Dobré naděje v Kapském městě je naprosto jedinečný a neuvěřitelně obohacující. Vyprávění o podvodních hrátkách s lachtany nebo o setkání se žraloky modravými nemá chybu.

Havaj je divočina!

Havaj je divočina!

Lucka je vášnivou cestovatelkou, která si postupně plní své cestovatelské sny. Provozuje svou cestovní agenturu ČambiTour, kde svým klientům radí právě na základě vlastních zkušeností z cest. Lucka věří, že cestovka, která necestuje, nemůže být dobrou cestovkou. Jsou to právě dva měsíce, kdy se vrátila z daleké Havaje. A právě o Havajských ostrovech si budeme dneska povídat.

Cestování po Novém Zélandu

Cestování po Novém Zélandu

Kouzlo novozélandské krajiny na Kateřinu poprvé dýchlo v jednom z pražských kinosálů, a to při sledování hollywoodského trháku Pána Prstenů. Nejdříve se jí nechtělo věřit tomu, že by tu úchvatnou panenskou přírodu nestvořila ruka šikovného kulisáka či mozek počítačového grafika.

Města a příroda západu USA

Města a příroda západu USA

Ing. Lucie Šolc Čambálová je vášnivá cestovatelka, která provozuje svou vlastní cestovní agenturu ČambiTour. Lucie se snaží procestovat co nejvíce zajímavých míst světa, aby následně mohla radit svým klientům na základě vlastních zkušeností z cest. Lucie již navštívila mnoho zemí Evropy, Asie i Afriky, ale do Spojených států se poprvé podívala až v listopadu 2015.

Nový Zéland: Tongariro Alpine Crossing

Nový Zéland: Tongariro Alpine Crossing

Tongariro National Park vám vezme dech. Tajuplná jezera s křišťálově čistou vodou, zasmušilá lávová pole jako dramatická mementa vulkanické činnosti nebo i rozsáhlé úseky nedotčeného deštného pralesa. To je splněný cestovatelský sen!

Monopoli: ta pravá Itálie

Monopoli: ta pravá Itálie

Lucie Šolc Čambálová je vášnivá cestovatelka, která miluje autenticitu destinací. Proto když v roce 2013 poprvé zavítala do italského města Monopoli, okamžitě si ho zamilovala a rozhodla se ho představit českým turistům. Vytvořila webové stránky Monopoli, které mají za cíl přiblížit cestovatelům atmosféru tohoto města a přesvědčit je, že rozhodně stojí za návštěvu.

Velikonoce na Filipínách

Velikonoce na Filipínách

Saša a Vašek nejsou zoologové, geografové, seismologové ani etnografové, ale právě díky tomu je nesvazují žádné vědecké povinnosti. Mají rádi pestrost, snaží se zařadit do itineráře to nejzajímavější z přírody, historie i obyčejů té které země a pokud to trochu jde, vybírají si takové termíny, kdy se v příslušné zemi děje něco speciálního – například oslavy Velikonoc na Filipínách.

Galapágy: potápění se žraloky velrybími

Galapágy: potápění se žraloky velrybími

Chcete se potápět s hejnem kladivounů, žraloky velrybími, karetami obrovskými či delfíny? Chcete navštívit jednu z nejkrásnějších pláží na světě, válet se na pláži s lachtany nebo se procházet městem společně s leguány mořskými? Udělejte si výlet na Galapágy a nakoukněte i do Ekvádoru.

Írán jako vyvrcholení cest po zemích islámu

Írán jako vyvrcholení cest po zemích islámu

Írán není destinací pro každého a nepatří k nejvyhledávanějším destinacím českých turistů, přesto do Íránu zavítají desítky, ne-li stovky Čechů za rok. Avšak pokud překonáte předsudky, které o této zemi máte, čeká vás naprosto nevšední a nezapomenutelný zážitek.

Nejen o potápění na Malpelo Island

Nejen o potápění na Malpelo Island

Tentokrát se s Tomášem Kotoučem ponoříme pod mořskou hladinu na Malpelo Island. Ostrov je zajímavý sám o sobě. Hnízdí tam desetitisíce mořských ptáků, žijí tam endemické ještěrky, ale ta největší krása se skrývá právě pod hladinou.