Články - Cestování

Filipíny II. část – ostrovy, pláže, ubytování a strava

Filipíny II. část – ostrovy, pláže, ubytování a strava

Filipíny jsou roztříštěny na více než sedmi tisících ostrovů v Tichém oceánu, mezi kterými se dá cestovat lodí i na palubě nízkonákladového letadla. Jaká místa stojí za vidění podle Zajíců na cestách?

Filipíny I. část – o cestování a roztroušené skleróze

Filipíny I. část – o cestování a roztroušené skleróze

Připadá vám použité spojení v názvu zvláštní? Mělo by, protože přesně takový je i rozhovor s Janou a Alešem. Zajíci na cestách – jak si Jana a Aleš říkají – vám v něm prozradí nejen spoustu zajímavostí ze svých cest, ale zboří i spoustu mýtů o tom, že cestování není pro lidi s nevyléčitelnou nemocí. 

Potápění kolem mysu Dobré naděje

Potápění kolem mysu Dobré naděje

Ani tentokrát Tomáš nezklamal! Rozhovor o potápění v oblasti mysu Dobré naděje v Kapském městě je naprosto jedinečný a neuvěřitelně obohacující. Vyprávění o podvodních hrátkách s lachtany nebo o setkání se žraloky modravými nemá chybu.

Havaj je divočina!

Havaj je divočina!

Lucka je vášnivou cestovatelkou, která si postupně plní své cestovatelské sny. Provozuje svou cestovní agenturu ČambiTour, kde svým klientům radí právě na základě vlastních zkušeností z cest. Lucka věří, že cestovka, která necestuje, nemůže být dobrou cestovkou. Jsou to právě dva měsíce, kdy se vrátila z daleké Havaje. A právě o Havajských ostrovech si budeme dneska povídat.

Cestování po Novém Zélandu

Cestování po Novém Zélandu

Kouzlo novozélandské krajiny na Kateřinu poprvé dýchlo v jednom z pražských kinosálů, a to při sledování hollywoodského trháku Pána Prstenů. Nejdříve se jí nechtělo věřit tomu, že by tu úchvatnou panenskou přírodu nestvořila ruka šikovného kulisáka či mozek počítačového grafika.

Města a příroda západu USA

Města a příroda západu USA

Ing. Lucie Šolc Čambálová je vášnivá cestovatelka, která provozuje svou vlastní cestovní agenturu ČambiTour. Lucie se snaží procestovat co nejvíce zajímavých míst světa, aby následně mohla radit svým klientům na základě vlastních zkušeností z cest. Lucie již navštívila mnoho zemí Evropy, Asie i Afriky, ale do Spojených států se poprvé podívala až v listopadu 2015.

Velikonoce na Filipínách

Velikonoce na Filipínách

Saša a Vašek nejsou zoologové, geografové, seismologové ani etnografové, ale právě díky tomu je nesvazují žádné vědecké povinnosti. Mají rádi pestrost, snaží se zařadit do itineráře to nejzajímavější z přírody, historie i obyčejů té které země a pokud to trochu jde, vybírají si takové termíny, kdy se v příslušné zemi děje něco speciálního – například oslavy Velikonoc na Filipínách.

Galapágy: potápění se žraloky velrybími

Galapágy: potápění se žraloky velrybími

Chcete se potápět s hejnem kladivounů, žraloky velrybími, karetami obrovskými či delfíny? Chcete navštívit jednu z nejkrásnějších pláží na světě, válet se na pláži s lachtany nebo se procházet městem společně s leguány mořskými? Udělejte si výlet na Galapágy a nakoukněte i do Ekvádoru.

Írán jako vyvrcholení cest po zemích islámu

Írán jako vyvrcholení cest po zemích islámu

Írán není destinací pro každého a nepatří k nejvyhledávanějším destinacím českých turistů, přesto do Íránu zavítají desítky, ne-li stovky Čechů za rok. Avšak pokud překonáte předsudky, které o této zemi máte, čeká vás naprosto nevšední a nezapomenutelný zážitek.

Borneo: třetí největší ostrov světa

Borneo: třetí největší ostrov světa

Když Saša s Vaškem začali před šestnácti lety cestovat „za hranice všedních dní“, byli okouzleni. Okouzleni svobodou, možností poznávat svět a lidi v něm. Leccos se za tu dobu naučili, ale to okouzlení trvá dodnes – navíc snad i radost z toho, že se o sebe umí postarat a jsou schopni přijmout zodpovědnost za svoje rozhodnutí a případné chyby. Ne jinak tomu bylo při jejich cestě na Borneo.