Články - Práce v zahraničí

Kanada, Vancouver – nejlepší město pro život?

Kanada, Vancouver – nejlepší město pro život?

Před necelým rokem se sympatický Jakub Žák (23 let) vydal se svou přítelkyní Andreou do Kanady. Vystudoval management sportu a chtěl si dát pauzu mezi bakalářským a magisterským studiem, a tak se s přítelkyní domluvili a vyrazili na cestu po Kanadě. V Kanadě Kuba naprosto propadl hikování a přírodě.

Súdán: práce v potápěčském resortu

Súdán: práce v potápěčském resortu

Spojit práci a zálibu, navíc v zemi, kterou si člověk velmi oblíbil, je to nejlepší v životě. Někdy to funguje, někdy to prostě nevyjde, ale vždy je to naprosto jedinečná příležitost poznat tu danou zemi z jiného úhlu. I když práce v resortu v Súdánu netrvala pro Andreu a Reného dlouho, i tak pro ně byla velkým přínosem.

Život v Dánsku I. část

Život v Dánsku I. část

Karolína Beliharová (20 let) pochází z vesnice kousek od Hradce Králové. V létě loňského roku se přestěhovala do Dánska, kde studuje na VIA University College bakalářský obor Information and Communication Technology. Pohybuje se v rozmanitém kulturním prostředí, užívá si studium v zahraničí a čas strávený v cizině využívá ke svému osobnímu rozvoji. Láká vás taky pobyt v Dánsku? Přečtěte si inspirující rozhovor o životě tam.

Working holiday na Novém Zélandu – IV. část

Working holiday na Novém Zélandu – IV. část

Ve čtvrtém rozhovoru o Working holiday jsme si s Katkou povídaly o tom, jak sehnat na Novém Zélandu práci, jaké mzdy jsou v zemědělství či jak je práce náročná. Mimo jiné se Katka rozpovídalo o povodních, kterých byla na Novém Zélandu svědkem.

Working holiday na Novém Zélandu – III. část

Working holiday na Novém Zélandu – III. část

Ve třetí části o Working holiday se dozvíte, jak si co nejsnadněji a nejlevněji sehnat ubytování na Novém Zélandu, na co si dát pozor při řízení na místních silnicích, ve které banci si zřídit účet či jestli se s Novozélanďany snadno domluvíte.

Working holiday na Novém Zélandu – II. část

Working holiday na Novém Zélandu – II. část

Máme pro vás druhou část rozhovoru o Working holiday s Kateřinou, ve které se dozvíte, jak vypadal první den na Novém Zélandu, kolik zaplatíte za služby mobilního operátora, za kolik se v Novém Zélandu najíte či kolik vás bude stát koupě a provoz automobilu. Čeká vás i zajímavé srovnání místních s našinci.

Working holiday na Novém Zélandu – I. část

Working holiday na Novém Zélandu – I. část

Kateřina Štichová (28 let) posledních osm let soustavně pracovala na tom, aby jedinou fyzickou rutinou v jejím životě byla obsluha kávovaru a mozoly se jí dělaly leda tak z klávesnice. Pak se v ní ale cosi zlomilo. Už nechtěla jen psát články o cizích zážitcích, pasivně pozorovat svět kolem sebe a s každým tepem srdce se vzdalovat od svých skutečných snů. Co udělala?

Mallorka: od au pair k recepční

Mallorka: od au pair k recepční

O svůj životní příběh a zkušenosti z práce na Mallorce (Baleárské ostrovy - Španělsko) se s námi podělí dobroduh Zita (31) ze Slovenských Košic. V zahraničí žije již 8 let a odejít ze Slovenska se rozhodla hned po ukončení vysoké školy, protože se jí nepodařilo najít vhodné uplatnění v zaměstnání.

Pracovní stáž v Albánii

Pracovní stáž v Albánii

Po absolvování studia na vysoké škole chtěla Nikola prožít dobu před opětovným nástupem na vysokou v zahraničí a nejlépe při tom získat pracovní zkušenost. Protože ji vždy lákaly oblasti spíše méně známé a turisticky neobjevené, přijala nabídku stáže v Tiraně. Země ji okouzlila svou nedotčenou přírodou, a proto se tam hodlá co nejdříve vrátit.

Austrálie - práce a studium

Austrálie - práce a studium

Petra Šubrta (24) v ČR nic nedrželo a byla mu nabídnuta možnost odjezdu do Austrálie za prací společně se studiem angličtiny. A tak se v roce 2009 vydal k protinožcům a nakonec tam strávil skoro dva roky. Ačkoliv to byla tehdy jeho cestovatelská premiéra, tak se jí zmocnil velice dobře a podělil se nyní s námi o jeho zkušenosti, zážitky a doporučení.