Články - Práce v zahraničí

Promotérem internetu v Německu

Promotérem internetu v Německu

Daniel pracoval v německém městě Hof, nedaleko hranic s ČR. Pracoval tam přibližně půl roku na pozici DSL-Promotera. Jak se pracuje Čechům v pohraniční oblasti?

Delegátka v Černé Hoře

Delegátka v Černé Hoře

Barbora Gvozdenović (28 let) je vdaná a pracuje jako učitelka českého jazyka a literatury na druhém stupni základní školy. Lehce exotické příjmení je srbského původu, manžel je Černohorec. Barbora má ráda zejména cestování a svého psa. S námi se podělila o svou pracovní zkušenost v Černé Hoře, kde zastávala pozici delegátky.

Práce v Londýně

Práce v Londýně

Daniel Langer (26 let) strávil jedno báječné léto v Londýně. I když to nebylo vždy jednoduché a občas byly i slzy, moc mu tento pobyt dal. „Pokud někdo přemýšlí o návštěvě Londýna buď pracovní nebo relaxační, mohu doporučit obě varianty. Londýn za to stojí!,“ shrnuje Daniel.

Provozní restaurace ve Francii

Provozní restaurace ve Francii

Jakub si vyzkoušel pracovat šest dní v týdnu ve francouzském rekreačním středicku Le Touquet s nulovou znalostí francouzštiny. Jak se mu tedy v práci (ne)mluvilo a pracovalo bez znalosti místního jazyka? 

Práce v Severním Irsku: Ballymena

Práce v Severním Irsku: Ballymena

Daniel Langer (26 let) před dvěma lety využil možnost skrz pracovní brigádu navštívit krásnou zemi Severní Irsko a alespoň z části poznat její krásy. V té době u něj hrál prim Island, ale zpětně vůbec nelituje, že změnil plány odcestovat do země protestantských leprikónů.

Animátorka na Krétě

Animátorka na Krétě

Veronika Jonášová (19 let) studuje Vysokou školu obchodní v Praze – obor Služby letecké dopravy. Snem Veroniky bylo již od mala cestování. Po maturitě se jí konečně vyskytla možnost vycestovat, a tak jí využila a vycestovala na největší řecký ostrov Kréta. Na práci a zážitky vzpomíná dodnes. Toto léto by chtěla vycestovat jako animátorka do Egypta.

Výroba džemů v Norsku

Výroba džemů v Norsku

Lucie si přes agenturu Student Agency vybrala práci na ostrově Rolvsøy (oblast Finnmark, sever Norska). Své zážitky z šestitýdenního pracovního procesu při výrobě džemů vám popíše v následující reportáži. 

USA, Severní Karolína: asistentka programového ředitele

USA, Severní Karolína: asistentka programového ředitele

Veronika Kracíková studuje magisterské studium v programu anglická a španělská filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Její velkou celoživotní vášní je cestování. Díky tomuto koníčku za svůj dosavadní život stihla navštívit hodně zemí, ať už pracovně či studijně. Jednou ze zemí, které navštívila, byly Spojené státy americké, kam se letos pravděpodobně bude opět vracet za prací.

Německo: pivní festival

Německo: pivní festival

Hana Plesníková studuje německou filologii a rozhodla se, že si najde letní brigádu v Německu. Před výjezdem skoro nebyla schopna dorozumět se v němčině, jelikož v rámci studia nebyla nucena k praktickému využití jazyka. Po dvou letních prázdninách v zahraničí je schopna domluvit se plynule německy i anglicky a neumí si představit práci či brigádu jinde než v Německu nebo jinde v zahraničí.

Work and Travel v USA

Work and Travel v USA

Čtyřiadvacetiletá studentka brněnského VUT Zuzana si splnila svůj sen. Vydala se do USA, kde strávila dvoje letní prázdniny prací a cestováním. Pobyt za „velkou louží“ považuje za nejlepší zkušenost v jejím životě.